DMU hold, ØST indledende • Ballerup Stadion • Ballerup
25 maj, 2019
Arrangør: Øst klubberne
4 x 100 meter stafet • Finale • Piger 16-19 år • Lørdag kl. 16:30
Antal heats: 2
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 49.46 | 917 | Angela Timm -03, Caroline Benfeldt Sørensen -02, Maja Antvorskov -02, Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF -02 |
2 | 50.21 | 889 | Josephine Koch Jacobsen -03, Maria Skov Kragh, Emilie Fayl von Hentaller, Victoria Lendal -02 | Sparta - A -96 |
3 | 52.06 | 822 | Alberte Riber Jakobsen -01, Misja B. Jepsen -01, Annesofie Hartmann -00, Helena Ring -02 | Hellas Hvidovre - A -01 |
4 | 54.42 | 739 | Rebecca Spiegelhaur -02, Majken Lützen -03, Margaret Darkwa -02, Ida Jespersen -00 | Ballerup AK - A -02 |
5 | 54.56 | 734 | Alberte Ulrik -03, Rebekka Hillingsøe -00, Frida Bundgaard -03, Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF -03 |
HEAT 2 |
# | Resultat | Points | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
1 | 49.46 | 917 | Angela Timm -03, Caroline Benfeldt Sørensen -02, Maja Antvorskov -02, Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF -02 |
2 | 50.21 | 889 | Josephine Koch Jacobsen -03, Maria Skov Kragh, Emilie Fayl von Hentaller, Victoria Lendal -02 | Sparta - A -96 |
3 | 52.06 | 822 | Alberte Riber Jakobsen -01, Misja B. Jepsen -01, Annesofie Hartmann -00, Helena Ring -02 | Hellas Hvidovre - A -01 |
4 | 54.42 | 739 | Rebecca Spiegelhaur -02, Majken Lützen -03, Margaret Darkwa -02, Ida Jespersen -00 | Ballerup AK - A -02 |
5 | 54.56 | 734 | Alberte Ulrik -03, Rebekka Hillingsøe -00, Frida Bundgaard -03, Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF -03 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | #1 | Alberte Ulrik -03, Rebekka Hillingsøe -00, Frida Bundgaard -03, Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF -03 | |
2 | #1 | Josephine Koch Jacobsen -03, Maria Skov Kragh, Emilie Fayl von Hentaller, Victoria Lendal -02 | Sparta - A -96 | |
3 | #1 | Angela Timm -03, Caroline Benfeldt Sørensen -02, Maja Antvorskov -02, Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF -02 | |
4 | #1 | Alberte Riber Jakobsen -01, Misja B. Jepsen -01, Annesofie Hartmann -00, Helena Ring -02 | Hellas Hvidovre - A -01 | |
5 | #1 | Rebecca Spiegelhaur -02, Majken Lützen -03, Margaret Darkwa -02, Ida Jespersen -00 | Ballerup AK - A -02 | |
HEAT 2 | ||||
3 | #2 | DNS | Ballerup AK - B | |
4 | #2 | DNS | Hellas Hvidovre - B | |
5 | #2 | DNS | Sparta - B |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | #1 | Rebecca Spiegelhaur -02, Majken Lützen -03, Margaret Darkwa -02, Ida Jespersen -00 | Ballerup AK - A -02 | |
2 | #1 | Angela Timm -03, Caroline Benfeldt Sørensen -02, Maja Antvorskov -02, Amalie Molander Pedersen -00 | Frederiksberg IF -02 | |
3 | #1 | Alberte Riber Jakobsen -01, Misja B. Jepsen -01, Annesofie Hartmann -00, Helena Ring -02 | Hellas Hvidovre - A -01 | |
4 | #1 | Alberte Ulrik -03, Rebekka Hillingsøe -00, Frida Bundgaard -03, Karoline Bygwraa -03 | Københavns IF -03 | |
5 | #1 | Josephine Koch Jacobsen -03, Maria Skov Kragh, Emilie Fayl von Hentaller, Victoria Lendal -02 | Sparta - A -96 | |
6 | #2 | DNS | Ballerup AK - B | |
7 | #2 | DNS | Hellas Hvidovre - B | |
8 | #2 | DNS | Sparta - B |