FIF Klubmesterskab i 3 kamp • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg
22 sep., 2019
Arrangør: Frederiksberg IF
3-kamp • Finale • Piger 8-9 år • Søndag
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
1 | 2.609 (W:-0.7) | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Frederiksberg |
2 | 2.309 (W:-0.7) | Ella Kristine Meyer Jørgensen -10 | FIF Frederiksberg |
3 | 2.283 (W:-0.7) | Laura Lehman Jensen -10 | FIF Frederiksberg |
4 | 1.907 (W:-0.7) | Clara Rosenberg Abrahamsen -11 | FIF Frederiksberg |
5 | 1.877 (W:-0.7) | Nora Beyer-Flodin -10 | FIF Frederiksberg |
6 | 1.749 (W:-0.7) | Mie Leonora Kobberø -10 | FIF Frederiksberg |
7 | 1.425 (W:-0.7) | Marie Skovgaard -10 | FIF Frederiksberg |
8 | 1.310 (W:-0.7) | Kathrine Filtenborg Madsen -10 | FIF Frederiksberg |
Navn | Kuglestød | Længdespring | 40 meter | Points |
---|---|---|---|---|
Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | 3.66 366p |
3.96 1167p +0.0 |
6.87 1076p -1.4 |
2.609p W:-0.7 |
Ella Kristine Meyer Jørgensen -10 | 4.65 558p |
3.34 812p +0.0 |
7.40 939p -1.4 |
2.309p W:-0.7 |
Laura Lehman Jensen -10 | 4.75 576p |
3.23 752p +0.0 |
7.34 955p -1.4 |
2.283p W:-0.7 |
Clara Rosenberg Abrahamsen -11 | 3.96 426p |
2.92 588p +0.0 |
7.56 893p -1.4 |
1.907p W:-0.7 |
Nora Beyer-Flodin -10 | 3.94 422p |
2.98 619p -0.1 |
7.75 836p -1.4 |
1.877p W:-0.7 |
Mie Leonora Kobberø -10 | 3.93 420p |
3.02 640p +0.0 |
8.20 689p -1.4 |
1.749p W:-0.7 |
Marie Skovgaard -10 | 2.81 188p |
2.76 507p +0.0 |
8.08 730p -1.4 |
1.425p W:-0.7 |
Kathrine Filtenborg Madsen -10 | 3.63 360p |
2.47 364p +0.0 |
8.49 586p -1.4 |
1.310p W:-0.7 |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Frederiksberg | |
2 | Nora Beyer-Flodin -10 | FIF Frederiksberg | |
3 | Marie Skovgaard -10 | FIF Frederiksberg | |
4 | Laura Lehman Jensen -10 | FIF Frederiksberg | |
5 | Ella Kristine Meyer Jørgensen -10 | FIF Frederiksberg | |
6 | Clara Rosenberg Abrahamsen -11 | FIF Frederiksberg | |
7 | Kathrine Filtenborg Madsen -10 | FIF Frederiksberg | |
8 | Mie Leonora Kobberø -10 | FIF Frederiksberg |
# | Navn | Team | |
---|---|---|---|
1 | Karla Kathrine Viggers Fabild -10 | FIF Frederiksberg | |
2 | Nora Beyer-Flodin -10 | FIF Frederiksberg | |
3 | Marie Skovgaard -10 | FIF Frederiksberg | |
4 | Laura Lehman Jensen -10 | FIF Frederiksberg | |
5 | Ella Kristine Meyer Jørgensen -10 | FIF Frederiksberg | |
6 | Clara Rosenberg Abrahamsen -11 | FIF Frederiksberg | |
7 | Kathrine Filtenborg Madsen -10 | FIF Frederiksberg | |
8 | Mie Leonora Kobberø -10 | FIF Frederiksberg |