ØST ungdom • Ballerup atletikstadion • Ballerup
21-22 jun., 2014
Arrangør: Ballerup AK
60 meter80 meter100 meter200 meter300 meter400 meter600 meter800 meter1000 meter1500 meter3000 meter5000 meter2000 meter forh.3000 meter forh.60 meter hæk80 meter hæk100 meter hæk110 meter hæk300 meter hæk400 meter hækHøjdespringStangspringLængdespringTrespringKuglestødDiskoskastHammerkastSpydkastVægtkastBoldkast600 meter gang1000 meter gang3000 meter gang4 x 60 meter stafet4 x 80 meter stafet4 x 100 meter stafet100m-200m-300m-400m Medley Stafet4 x 400 meter stafet
100 meter • Finale • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 14:40
# | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|
w:+0.3 | |||
1 | 11.56 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik |
2 | 12.05 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM |
3 | 12.13 | Emil Frænde -00 | Sparta |
4 | 12.20 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM |
5 | 12.24 | Jacob Hvorup -99 | Sparta |
6 | 12.28 | Mads Holm -99 | Sparta |
7 | 12.35 | Mads Lund -00 | Sparta |
8 | 12.58 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 12.50 | Mads Holm -99 | Sparta | 453 | |
2 | 12.59 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 183 | |
3 | 12.22 | Emil Frænde -00 | Sparta | 406 | |
4 | 12.29 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 425 | |
5 | 12.15 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 297 | |
6 | 11.72 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 251 | |
7 | 12.30 | Mads Lund -00 | Sparta | 454 | |
8 | 12.31 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM | 285 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 11.72 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 251 | |
2 | 12.15 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 297 | |
3 | 12.22 | Emil Frænde -00 | Sparta | 406 | |
4 | 12.29 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 425 | |
5 | 12.30 | Mads Lund -00 | Sparta | 454 | |
6 | 12.31 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM | 285 | |
7 | 12.50 | Mads Holm -99 | Sparta | 453 | |
8 | 12.59 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 183 |
100 meter • Indl. • Drenge 14-15 år • Lørdag kl. 12:40
Antal heats: 2 • Til næste runde: 8 • Q: 1 • q: 6
# | Q | Resultat | Navn | Team |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+1.2 | ||||
1 | F | 11.72 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik |
2 | f | 12.29 | Jacob Hvorup -99 | Sparta |
3 | f | 12.59 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik |
4 | 12.60 | Rasmus aalund -00 | Fremad Holbæk | |
5 | 12.84 | Gabriel Lausten -00 | Sparta | |
6 | 13.35 | Kuno Olski -99 | IK Olympia | |
7 | 13.86 | Egil Tøgern Aasen -99 | Sparta | |
HEAT 2 • w:+1.8 | ||||
1 | F | 12.15 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM |
2 | f | 12.22 | Emil Frænde -00 | Sparta |
3 | f | 12.30 | Mads Lund -00 | Sparta |
4 | f | 12.31 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM |
5 | f | 12.50 | Mads Holm -99 | Sparta |
6 | 13.20 | Christian Cornelius -00 | Sparta | |
7 | 13.35 | Alexander Haugeby -00 | Sparta | |
8 | 14.01 | Oliver Hinsch -00 | Hvidovre AM |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 | |||||
2 | 14.57 | Egil Tøgern Aasen -99 | Sparta | 405 | |
3 | 12.33 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 183 | |
4 | 12.21.00 | Rasmus aalund -00 | Fremad Holbæk | 159 | |
5 | 11.68 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 251 | |
6 | 12.37 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 425 | |
7 | 12.43 | Gabriel Lausten -00 | Sparta | 417 | |
8 | 1.29 | Kuno Olski -99 | IK Olympia | 279 | |
HEAT 2 | |||||
DNS | Asbjørn Wahlers -00 | Glostrup IC | 166 | ||
11.36 | DNS | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 201 | |
1 | 12.01 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 297 | |
2 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM | 285 | ||
3 | 13.30 | Christian Cornelius -00 | Sparta | 397 | |
4 | 13.69 | Oliver Hinsch -00 | Hvidovre AM | 262 | |
5 | 12.37 | Mads Lund -00 | Sparta | 454 | |
6 | Alexander Haugeby -00 | Sparta | 372 | ||
7 | 12.29 | Emil Frænde -00 | Sparta | 406 | |
8 | 12.42 | Mads Holm -99 | Sparta | 453 |
# | Q | Navn | Team | BibNo | |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1.29 | Kuno Olski -99 | IK Olympia | 279 | |
2 | 11.68 | Tobias G Larsen -00 | Holte Atletik | 251 | |
3 | 12.01 | Nicklas Bjerre -99 | Korsør AM | 297 | |
4 | 12.29 | Emil Frænde -00 | Sparta | 406 | |
5 | 12.33 | Frankly Dadey -99 | Greve Atletik | 183 | |
6 | 12.37 | Jacob Hvorup -99 | Sparta | 425 | |
7 | 12.37 | Mads Lund -00 | Sparta | 454 | |
8 | 12.42 | Mads Holm -99 | Sparta | 453 | |
9 | 12.43 | Gabriel Lausten -00 | Sparta | 417 | |
10 | 13.30 | Christian Cornelius -00 | Sparta | 397 | |
11 | 13.69 | Oliver Hinsch -00 | Hvidovre AM | 262 | |
12 | 14.57 | Egil Tøgern Aasen -99 | Sparta | 405 | |
13 | 12.21.00 | Rasmus aalund -00 | Fremad Holbæk | 159 | |
14 | Emil Tofte Chistiansen -99 | Korsør AM | 285 | ||
15 | Alexander Haugeby -00 | Sparta | 372 | ||
16 | 11.36 | DNS | Peter Andersson -99 | Greve Atletik | 201 |
17 | DNS | Asbjørn Wahlers -00 | Glostrup IC | 166 |