Afslutningsstævne • Greve Stadion • Greve
25-27 sep., 2020
Arrangør: Greve Atletik
60 meter • Finale • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 10:50
Løb: Ved normalt startsted
Antal heats: 3
# | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:-0.3 | ||||
1 | 10.82 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | .815 |
2 | 10.86 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | .853 |
3 | 10.92 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | .911 |
4 | 10.95 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | .950 |
5 | 11.36 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | .351 |
6 | 11.65 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | .650 |
7 | 11.83 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik | .823 |
8 | 12.01 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | .010 |
HEAT 2 • w:-0.1 | ||||
1 | 10.06 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | .051 |
2 | 10.14 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | .139 |
3 | 10.23 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | .229 |
4 | 10.35 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | .345 |
5 | 10.44 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | .433 |
6 | 10.48 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | .471 |
7 | 10.52 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | .517 |
8 | 10.97 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | .968 |
HEAT 3 • w:-0.1 | ||||
1 | 9.18 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | .178 |
2 | 9.59 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | .588 |
3 | 9.79 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | .783 |
4 | 9.80 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | .798 |
5 | 9.96 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | .958 |
6 | 10.02 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | .011 |
7 | 10.11 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | .107 |
8 | 10.21 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas | .201 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
1 | 12.02 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik | |
2 | 11.51 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | |
3 | 11.13 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | |
4 | 10.94 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | |
5 | 10.92 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | |
6 | 11.12 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | |
7 | 11.21 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | |
8 | 11.70 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | |
HEAT 2 | ||||
1 | 10.77 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | |
2 | 10.54 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
3 | 10.47 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | |
4 | 10.20 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | |
5 | 10.11 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | |
6 | 10.25 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | |
7 | 10.49 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | |
8 | 10.58 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | |
HEAT 3 | ||||
1 | 10.03 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | |
2 | 9.98 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | |
3 | 9.88 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | |
4 | 9.73 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | |
5 | 9.41 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | |
6 | 9.83 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | |
7 | 9.96 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | |
8 | 10.03 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 9.41 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | |
2 | 9.73 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | |
3 | 9.83 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | |
4 | 9.88 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | |
5 | 9.96 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | |
6 | 9.98 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | |
7 | 10.03 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas | |
8 | 10.03 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | |
9 | 10.11 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | |
10 | 10.20 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | |
11 | 10.25 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | |
12 | 10.47 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | |
13 | 10.49 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | |
14 | 10.54 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
15 | 10.58 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | |
16 | 10.77 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | |
17 | 10.92 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | |
18 | 10.94 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | |
19 | 11.12 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | |
20 | 11.13 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | |
21 | 11.21 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | |
22 | 11.51 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | |
23 | 11.70 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | |
24 | 12.02 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik |
60 meter • Indl. • Drenge 8-9 år • Lørdag kl. 10:00
Løb: Ved normalt startsted
Antal heats: 4 • Til næste runde: 0 • Q: 0 • q: 0
# | Q | Resultat | Navn | Team | 1/1000 |
---|---|---|---|---|---|
HEAT 1 • w:+0.1 | |||||
1 | q | 10.94 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | .938 |
2 | q | 11.12 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | .119 |
3 | q | 11.21 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | .201 |
4 | q | 11.51 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | .504 |
5 | q | 11.70 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | .697 |
6 | q | 12.02 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik | .013 |
HEAT 2 • w:+0.2 | |||||
1 | q | 10.03 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | .030 |
2 | q | 10.49 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | .490 |
3 | q | 10.58 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | |
4 | q | 10.92 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | .573 |
5 | q | 11.13 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | .127 |
HEAT 3 • w:-0.1 | |||||
1 | q | 9.96 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | .953 |
2 | q | 9.98 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | .975 |
3 | q | 10.25 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | .249 |
4 | q | 10.47 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | .469 |
5 | q | 10.54 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | .538 |
6 | q | 10.77 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | .769 |
HEAT 4 • w:-0.3 | |||||
1 | q | 9.41 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | .410 |
2 | q | 9.73 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | .725 |
3 | q | 9.83 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | .823 |
4 | q | 9.88 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | .871 |
5 | q | 10.03 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas | .024 |
6 | q | 10.11 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | .109 |
7 | q | 10.20 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | .197 |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
HEAT 1 | ||||
2 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik | ||
3 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | ||
4 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | ||
5 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | ||
6 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | ||
7 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | ||
HEAT 2 | ||||
2 | DNS | Zeeshan Kamal -11 | Greve Atletik | |
3 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | ||
4 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | ||
5 | DNS | Alfred Fuglsang-Philip -12 | Bagsværd AC | |
6 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | ||
7 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | ||
8 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | ||
HEAT 3 | ||||
2 | 11.93 | DNS | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta |
3 | 10.78 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | |
4 | 10.48 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
5 | 10.34 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | |
6 | 10.43 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | |
7 | 10.67 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | |
8 | 10.91 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | |
HEAT 4 | ||||
2 | 10.22 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | |
3 | 10.04 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | |
4 | 9.97 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | |
5 | 9.33 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | |
6 | 9.84 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | |
7 | 9.98 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | |
8 | 10.16 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas |
# | Q | Navn | Team | |
---|---|---|---|---|
1 | 9.33 | Ander Månsson -11 | SWE-Åhus FIK | |
2 | 9.84 | Jonas Kofoed-Nielsen -11 | Amager Atletik | |
3 | 9.97 | Storm Breinholst -13 | Amager Atletik | |
4 | 9.98 | Asger Lund - Bretlau -11 | Sparta | |
5 | 10.04 | Christopher L Winther -11 | Ballerup AK | |
6 | 10.16 | Villas Mieth Johansen -11 | IK Hellas | |
7 | 10.22 | Hektor-Gabriel Kronborg -11 | Københavns IF | |
8 | 10.34 | Theodore Banerjee -11 | Københavns IF | |
9 | 10.43 | Albert Arrey Montmany -12 | Sparta | |
10 | 10.48 | Viggo Lysemose NIelsen -11 | IK Hellas | |
11 | 10.67 | August Hviid -11 | FIF Atletik & Motion | |
12 | 10.78 | Holger Vitus Flensborg -12 | Sparta | |
13 | 10.91 | Sebastian Gretlund -12 | Amager Atletik | |
14 | Bertram Nøddekær -11 | Bagsværd AC | ||
15 | Gustav Lagerqvist -11 | Bagsværd AC | ||
16 | Atle Oliveira-Borg -11 | Bagsværd AC | ||
17 | Milo Boye -11 | Bagsværd AC | ||
18 | Frej Engsig-Karup -12 | Bagsværd AC | ||
19 | Tobias R andersen -11 | Greve Atletik | ||
20 | Jacub Grabowski -12 | Greve Atletik | ||
21 | Villads Magnus Plambech Hansen -12 | Greve Atletik | ||
22 | Oliver Looms Zibar -12 | Holte IF | ||
23 | Bjørn Jensen -11 | IK Hellas | ||
24 | Daniel Spang Olsen -12 | Køge Atletik | ||
25 | 11.93 | DNS | Louis Kirk Petersen -11 | Sparta |
26 | DNS | Alfred Fuglsang-Philip -12 | Bagsværd AC | |
27 | DNS | Zeeshan Kamal -11 | Greve Atletik |